Academie voor Vastgoed (AVV)
Kom jij tijdens je werk weleens in aanraking met monumentale panden?
Dan is Monumenten en Makelaardij 2025 dé bijeenkomst voor jou!
Tijdens dit evenement leer je waar je op moet letten bij de aan- of verkoop van een monument, in vergelijking met een reguliere woning. Denk aan specifieke wet- en regelgeving, duurzaamheidseisen en het verantwoord omgaan met het historische karakter van het pand. Ook komen financieringsmogelijkheden aan bod.
In het prachtige monumentale voormalige stadhuis van Naarden-Vesting, het Huis van de Stad, ervaar je in de praktijk wat er allemaal mogelijk is binnen de monumentenwereld.
Heb je al veel ervaring met monumenten, maar wil je graag sparren met collega’s over taxaties? Bezoek dan de Taxatiedag Monumenten 2025 en ga in gesprek met andere professionals over het opstellen van een goed onderbouwd taxatierapport.
We zijn te gast in Naarden-Vesting. Het programma van de dag is als volgt:
09:30 Inloop
10:00 Start programma door Hilde van Werven (ErfgoedAcademie)
10:15 Erfgoed in stand houden: wat kan en wat mag? (Erfgoedwet/ regelgeving en vergunningen/duurzaamheid) door Thijs van Roon (beleidsadviseur Erfgoed Gemeente Gooisemeren)
11:15 Pauze
11:30 Hoe verkoop je jezelf als monumentenmakelaar door Ellen Mouthaan-van Schaijk (Ellen Mouthaan Makelaardij)
12:45 Lunch
13:30 Wandeling door Naarden-Vesting onder leiding van Thijs van Rhoon
14:45 Pauze
15:00 Update financiële regelingen, subsidies en uitleg over Monumentencoaches door het Restauratiefonds
15:30 Herkennen van bouwgebreken bij monumenten door Monumentenwacht Noord-Holland
16:15 Nabespreking
16:30 Einde
Ben je meer geïnteresseerd in het taxeren van monumenten? Kom dan naar de Taxatiedag Monumenten 2025!